Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences

Kjentmenns forum – møteplassen i Marka!

Notifications
Clear all

Post 18-21 Olsknappen 534 NV for Grua

26 Innlegg
19 Deltakere
15 Reactions
23 K Visninger
Ingeborg Roald
(@ingeborgpersonligcoach-no)
Kjentmann
Innmeldt: 7 år siden
Innlegg: 100
 

@vibeke En av fordelene ved å være sent ute (traff en skjelden postesjelsvenn ved posten i dag) er at stier er gått og beskrevet. En lett og flott tur til toppen i dag, og den nevnte sti som går til høyre ved en svak venstresving er nå merket med en tydlig rød pil på sten, og resten av stien har også mange røde piler og merker.  Hold deg til den smale sti og ikke fristes til å ta småstier til høyre før du når så høyt du kan (erfaring) - der vil det være en tydelig rød pil og en god sti.  Da slipper du unna all form for hogstfelt.   🙂

Post 21

 



   
Nina Didriksen likte dette innlegget
SvarSitér
Morten Møst
(@store-bernhard)
Noble Member Administrator
Innmeldt: 6 år siden
Innlegg: 460
 

Ny artikkel på www.kjentmannsmerket.org: Stakkars Olsknappen

En kjentmannspost som led en skjebne sammenlignbar med Alf Prøysens havregraut.



   
SvarSitér
Torgeir Stenstad
(@ola-dilt)
Kjentmann
Innmeldt: 27 år siden
Innlegg: 113
 

Ja, stakkers Olsknappen... Været har mye å si når man tar postene. En augustkveld i 2019 var det styrtregn og i det gamle hogstfeltet var det meterhøye strå og særdeles vrient å ta seg frem. Og ja, noen stor opplevelse ble det ikke; kartet ble nesten ødelagt og noen rast ved posten var nesten umulig- alt var vått, vått,vått.

Men en vårdag i sol  med lite undervegetasjon er det nok bedre... Hilsen Torgeir Kjentmann



   
SvarSitér
(@kristin)
Kjentmann
Innmeldt: 6 år siden
Innlegg: 43
 

Jeg er kanskje litt rar men jeg synes det er trivelig på Olsknappen også, hvert sted sin sjarm 🙂 Hadde en fin tur dit i går i lett regn/yr og på vei ned igjen ble det litt lysere. Takk for fin tur!

Olsknappen


   
Ingeborg Roald og Morten Møst likte dette innlegget.
SvarSitér
(@beatyschka)
Kjentmann
Innmeldt: 27 år siden
Innlegg: 98
 

Jeg synes egentlig også det. Har vært der to ganger på vårskiføre.
Koselig på toppen og med flott utsikt.



   
Kristin Bøe og Morten Møst likte dette innlegget.
SvarSitér
Side 5 / 6
Del dette