Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences

Kjentmenns forum – møteplassen i Marka!

Notifications
Clear all

Post 20-33 Ruiner ved Lille Åklungen

27 Innlegg
19 Deltakere
55 Reactions
6,908 Visninger
(@karlgeorg)
Kjentmann
Innmeldt: 24 år siden
Innlegg: 142
Trådstarter   [#245]

Siden posten ligger i området jeg pleier å jogge med hodelykt i nattemørket, tok jeg turen til skogs fra Korsvoll/Brekkekrysset kl. 22.00. Jeg jogget opp til Ullevålsseter og fulgte blåstien ned til Lynhytta og videre sydover til bekkedraget ned til Lille Åklungen noen hundre meter nord for posten. Derfra jogget jeg langs en sti langs vannet jeg aldri hadde vært på før, fram til jeg var i riktig område. Jeg klatret opp på høydene der posten skulle ligge. Jeg fant ruiner, men ingen post, og forsøkte et par høyder til. Etter 25 min med leting, måtte jeg hjemover med uforrettet sak, siden det var jobb dagen etter. Hjemme kl. 00.10 så jeg på et turorienteringskart at det ligger noen ruiner 100-200 m lenger vest enn der posten er inntegnet på kartet, nokså nær kjerreveien. En på jobb fortalte også at treet på kartet i heftet stod litt feil på samme måte for Bob-bane-posten også, som førte til mye leting for han. Så da var forklaringen på at jeg ikke fant en post for første gang i mitt liv (har tatt noen tusen poster) at kartmerkingen i heftet er litt unøyaktig denne gangen for noen av postene. Det gjør ingenting, nå vet jeg hvilken høyde den ligger på og jeg får en ny eventyrlig tur med hodelykt i natten neste uke til riktig kolle.

 

Sikkert greit for andre å kjenne til dette.



   
Lene, Jarle Karlstad, Synnøve Kjærstad og 2 andre kjentmenn likte dette innlegget
Sitér
Nina Didriksen
(@ninad)
Kjentmann
Innmeldt: 26 år siden
Innlegg: 427
 

Fint med info om Åklungen-posten, takk. 

Bobposten fant jeg greit, men om treet står feil på kartet er jeg usikker på. Jeg hadde sett meg ut cirkaplassering før jeg dro dit (hvilken sving) og hadde ikke med meg heftet.

Jeg tar alltid høyde for at trespissen ikke er helt korrekt plassert, siden det opp gjennom årene har vært noen unøyaktigheter. 


God tur! Hilsen Nina


   
Synnøve Kjærstad likte dette innlegget
SvarSitér
Nina Didriksen
(@ninad)
Kjentmann
Innmeldt: 26 år siden
Innlegg: 427
 
Postet av: @karlgeorg

så jeg på et turorienteringskart at det ligger noen ruiner 100-200 m lenger vest enn der posten er inntegnet på kartet, nokså nær kjerreveien.

Kan de to ruinene du snakker om, være de jeg har ringet inn med rødt?

03C724B8 D7AD 4A4D AF89 2FBCEFC86385

God tur! Hilsen Nina


   
Lene og Synnøve Kjærstad likte dette innlegget.
SvarSitér
(@karlgeorg)
Kjentmann
Innmeldt: 24 år siden
Innlegg: 142
Trådstarter  

Min teori er at posten ligger rett nord for din nederste runding og rett vest for din øverste runding - på toppen med det store stupet mot øst. På mitt kart er det ruiner der også.



   
Lene, Synnøve Kjærstad og Nina Didriksen likte dette innlegget.
SvarSitér
 Geir
(@geir)
Kjentmann
Innmeldt: 6 år siden
Innlegg: 3
 

Hei

Registrerer meg omsider her etter det som også for meg ble første bomtur noensinne. Hadde ikke sett det relativt nylige innlegget fra Karl Georg så la uvitende i vei. I nærheten av pilen på kartet var det hverken ruin eller post, så forsøkte meg på kryss og tvers nordover og vestover. Fant to store ruiner på en kolle litt nordvest, men usikker på om jeg kom så høyt som der Karl Georg mener posten kan ligge. Hvis jeg ikke var så høyt ligger den nok relativt utilgjengelig til nedenfra.

Ikke så farlig for meg, men litt synd at denne er så kronglete da det sikkert er mange som prøver denne med barn etc. Vanligvis er det jo også mange hint å hente fra tekst og bilde men her var det mer utfordrende.

Du får vise oss vei Nina 🙂



   
Synnøve Kjærstad og Nina Didriksen likte dette innlegget.
SvarSitér
Side 1 / 6
Del dette